Home » Aktualności » 11 Listopada Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to dzień o którym wszyscy Polacy powinni pamiętać i jedna z najważniejszych dat w naszym kalendarzu… W tym roku przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Rokrocznie uczniowie naszej szkoły celebrują ten dzień. W tym roku, pomimo pandemii, młodsi i starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wychowawcami, lekcjach języka polskiego w formie on line oraz świetlicy szkolnej. Dzieci śpiewały piosenki, oglądały filmy, dzieliły się swoją wiedzą nt święta. Nie zabrakło również ozdób z papieru, biało – czerwonych flag, kotylionów i odświętnych strojów. Ponadto, uczniowie klas ze spektrum autyzmu o godz. 11:11 wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu” polegającej na uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski.