Home » Aktualności » Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

„Tu Ciebie nie ma,
lecz jesteś przecież…
i pozostaniesz w jasnym świecie.
Jest coś, co mrokom się opiera,
to  pamięć.
A ona nie umiera”.

Pierwsze dni listopada to czas zadumy i refleksji, czas wspominania tych, których nie ma już wśród nas. Tradycją naszej szkoły jest odwiedzanie grobów zmarłych pracowników i przyjaciół szkoły oraz żołnierzy. Światełka pamięci zapłonęły na grobach kierowników szkoły: p. Aleksandra Kruszewskiego, p. Jana Ogonowskiego; nauczycieli: p. Marianny Żebrowskiej, p. Sabiny Siepioły, p. Wandy Maćkowiak, p. Zofii Jezierskiej, p. Marii Bacławskiej, p. Jadwigi Jarki, woźnego: p. Szczepana Zakrzewskiego, przewodniczących rady rodziców: p. Franciszka Moszczyńskiego, p. Elżbiety Waleszkiewicz. Nie zapomnieliśmy o wielkim przyjacielu naszej szkoły ks. Antonim Pęksie. Uczniowie klasy VI c oddali hołd wszystkim polskim żołnierzom i zapalili znicz przed pomnikiem 5 Pułku Ułanów Zasławskich. W naszych sercach i wspomnieniach pozostają również absolwenci i inni pracownicy, których groby rozsiane są po całej Polsce. Cześć ich pamięci!

Ogromne podziękowania kierujemy do uczniów kl. 3a i 3b za udział w akcji Światełko pamięci i przyniesienie zniczy.