Home » Aktualności » Z Lemem wśród gwiazd

Z Lemem wśród gwiazd

W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy science-fiction. Sejm RP zdecydował, że należy uczcić ten fakt i ustanowił obecny rok – Rokiem Lema.

Z Lemem wśród gwiazd – pod takim hasłem odbywały się w naszej szkole różnorodne działania mające na celu przybliżenie życia i twórczości tego niezwykłego pisarza. Uczniowie czytali, rysowali, wyklejali i tworzyli. Efekty pracy można było podziwiać na szkolnych korytarzach. Roboty z figur geometrycznych i Ekoroboty wzbudziły podziw i niemałą sensację. Uczniowie klas starszych przygotowali nagranie Bajki robotów, co ze smokiem walczyła, które zostało zilustrowane oryginalnymi  pracami plastycznymi. Po zapoznaniu się z materiałami dotyczącymi Stanisława Lema, uczniowie już wiedzą, dlaczego hasło tegorocznych obchodów brzmi – Widziałem przyszłość.

red. M. Hrycyna