Home » Aktualności » Z podwórka na bieżnię

Z podwórka na bieżnię

W środę, 7 października  reprezentacja klas IV-VI naszej szkoły wzięła udział w warsztatach sportowych „Z Podwórka na Bieżnię”, które miały miejsce w hali im. Arkadiusza Gołasia. Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas części edukacyjnej prowadzący Sebastian Chmara -wieloboista, halowy mistrz świata w siedmioboju (1998) i mistrz Europy (1998) oraz Paweł Januszewski – mistrz Europy z 1998 roku w biegu 400 m. przez płotki, opowiadali o lekkiej atletyce i zadawali dzieciom pytania.

Następnie miała miejsce część sportowa, gdzie dzieci pod okiem  mistrzów mogły potrenować m.in. skok w wzwyż, bieg przez płotki czy rzut oszczepem dziecięcym.

Część sportową zakończyła sztafeta międzyszkolna. Nasza reprezentacja,  w składzie: Patrycja Wróblewska, Lena Prusińska, Eryk Kotowski, Jakub Szymczyk, Milana Bondarowska, Alicja Zaniewska, Adam Dzwigała, Igor Mielnicki, Julia Burzyńska, Paulina Zając, Stanisław Winnicki oraz Bartłomiej Załęski  zajęła solidne czwarte miejsce.

Warsztaty zakończyła ceremonia dekoracji wszystkich uczestników. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz koszulki.