Home » Aktualności » „Ostrołęka” po morzach i oceanach

„Ostrołęka” po morzach i oceanach

Uczniowie z klasy 6a i 7a obejrzeli w Kultowni bardzo ciekawą wystawę – „Ostrołęka” na morzach i oceanach. Dowiedzieli się, że drobnicowiec – statek Polskich Linii Oceanicznych, z okazji 600-lecia Ostrołęki otrzymał imię na cześć naszego miasta. Pan Staszek Orłowski w niezwykle barwny sposób przedstawił losy i historię statku, a Pani Anita Michałek przybliżyła uczniom sylwetkę matki chrzestnej „Ostrołęki” – pani Genowefy Mielnickiej, pracownicy Celulozy i wieloletniej mieszkanki Wojciechowic. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wiele ciekawych fotografii, dokumentów, pamiątek i przeczytać fragmenty artykułów. (red. M. Hrycyna)

Dziękujemy Pani Anicie i Panu Staszkowi za niezwykle barwną opowieść, a przede wszystkim za zorganizowanie tak wartościowej wystawy.