Home » Aktualności » Andrzejkowe zwyczaje w naszej szkole

Andrzejkowe zwyczaje w naszej szkole

Andrzejki to magiczny czas, który według starych wierzeń pozwala poznać przyszłość. Kiedyś dedykowany wyłącznie pannom i celom matrymonialnym, dziś jest świetną okazją do zabawy dla wszystkich. W naszej szkole tego dnia, w czasie zajęć z wychowawcą, uczniowie doskonale się bawili, poznając dawne tradycje. Nie zabrakło „wędrujących butów”, serc z imionami sympatii,  wróżby ze szpilkami i wielu wielu innych. Masę śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Oczywiście do wszystkich wróżb podchodzimy z przymrużeniem oka i czekamy na kolejne zabawy andrzejkowe, które już …. za rok!