Dzieci mają swoje prawa!

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Obchody w naszej szkole odbyły się 23 listopada. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z autyzmem przygotowali specjalne gazetki dotyczące praw dzieci. W środę natomiast odwiedził nas wyjątkowy gość – prawnik, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki pan Paweł Niewiadomski. Nasz gość opowiadał uczniom o historii powstania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, instytucjach, do których dzieci mogą się zgłosić, szukając pomocy, miejscach, w których mogą znaleźć istotne informacje. Na koniec wraz uczniami naszej szkoły ustalił jakie m.in. prawa przysługują dzieciom na całym świecie.

Od wielu lat należymy do Klubu Szkół UNICEF, by okazać wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane, na znak solidarności z nimi uczniowie ubrali się tego dnia na niebiesko. W czasie spotkania został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#unicefpoland

#WorldChildrensDay

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

red. R. Wysocki