Home » Grudzień 2022 r. z Laboratoriami Przyszłości

Grudzień 2022 r. z Laboratoriami Przyszłości

W grudniu  w naszej szkole sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystywany był do przygotowania ozdób świątecznych, różnych smakowitych pyszności oraz prezentów dla najbliższych.  Podczas lekcji techniki i informatyki  uczniowie ze spektrum autyzmu  zaprojektowali oraz wydrukowali modele bombek oraz dzwonków, którymi udekorowali choinkę. W pracowni kulinarnej w ramach zajęć rozwijających kreatywność powstały wyśmienite kurpiowskie fafernuchy. Do realizacji zadań „Herbaciany zawrót głowy” i „Czym pachną święta?”, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Uczymy się i bawimy”   wykorzystano sztućce i noże, a zapach zaparzonej zimowej herbatki i upieczonych pierników czuć było  w całej szkole. Uczniowie ze spektrum autyzmu przygotowali prezenty dla swoich najbliższych, korzystając  także z zakupionego sprzętu gospodarstwa domowego. Powstały wyjątkowe podarunki świąteczne- cytryny w syropie imbirowym oraz świece sojowe.

Uczniowie klasy 3 a podczas edukacji informatycznej rozpoczęli swoją przygodę z drukiem 3D, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki z klas 4 a i 5 a  podczas lekcji informatyki przygotowali modele 3D do druku w programie typu slicer – FlashPrint.

Podczas lekcji języka polskiego „Kto mieszka na Olimpie?” w  klasach 5 a i 5 b   skorzystano   z aparatu i kamery podczas prezentacji bogów greckich.

Sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości wykorzystujemy w naszej szkole  także podczas zajęć pozalekcyjnych, specjalistycznych i uroczystości szkolnych. Rejestrator audio służy uczniom z niepełnosprawnością podczas zajęć logopedycznych  do rozwijania kontroli słuchowej oraz zabaw fonacyjnych. Podczas zajęć integracyjnych  w świetlicy szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Europejskiego Tygodnia Autyzmu malowano na mleku wykorzystując zakupione talerze. W dniu 6 grudnia w naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, który rozdał uczniom prezenty i porwał ich do tańca. Natomiast 21 grudnia  odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Podczas  tych uroczystości wykorzystano sprzęt nagłośnieniowy oraz aparat. Podczas wigilii oddziałowej uczniowie ze spektrum autyzmu skorzystali z zakupionych sztućców i zastawy stołowej.

Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdjęć.

Koordynator: E. Sulej