Home » Grudzień 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Grudzień 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Z tej okazji w naszej szkole w dniu 4 grudnia została zorganizowana „Integracja na sportowo”. Uczniowie,  zarówno ci z klas ogólnodostępnych, jak i  z oddziałów dla uczniów ze spektrum autyzmu wzięli udział we wspólnych zabawach ruchowych. Bawili się wyśmienicie, a wszystko zostało udokumentowane zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości aparatem fotograficznym.

Uczniowie klasy 6c podczas zajęć rozwijających kreatywność wykonali zimową masę plastyczną, którą potem doskonale się bawili.

6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. A uczniowie klasy 7a przygotowali profesjonalne studio fotograficzne, wykorzystując zakupiony sprzęt- aparat, lampy, statywy. Każdy mógł wykonać zdjęcie w świątecznej scenerii. Chętnych nie brakowało.

Po Mikołajkach rozpoczęliśmy przygotowania do świąt. Zapach świątecznych przysmaków zaczął unosić się w  „małym budynku”. Uczniowie ze spektrum autyzmu wykorzystując różne  sprzęty gospodarstwa domowego (mikser, garnki, patelnie, noże, talerze) przygotowali pierniki  (kl. 1b, 4c, 5b), ciasto-dzwonek z piernika (kl. 8c), czekoladowe kulki (kl. 1b), świąteczne ciasteczka (kl. 6c), wigilijną kapustę  (kl. 7b, 8c) oraz pierogi z kapustą i grzybami ( kl. 4c, 7b, 8b, 8c). Warto wspomnieć, że sprzęt wykorzystywany jest podczas zajęć rozwijających kreatywność, edukacji wczesnoszkolnej, zajęć rewalidacyjnych, a także podczas realizacji innowacji pedagogicznej „Kuchnie świata w pigułce- zajęcia kulinarne dla uczniów ze spektrum autyzmu”.

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i przebaczania, ale także czas refleksji. 21 grudnia refleksje w nas wywołały  jasełka, które przygotowali uczniowie klas 6a, 7a oraz 8a. Uczniowie w krótkich scenkach przedstawili nam problemy współczesnego świata, których rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy zajrzeć w głąb swojej duszy i wsłuchać się w swoje serce, aby stopić lód i przełamać mur nienawiści. Na zakończenie klasa 3a zaśpiewała piękną pastorałkę „Pastorałka od serca do ucha”. Tego dnia odbyły się również spotkania wigilijne poszczególnych klas. Uczniowie ze spektrum autyzmu korzystali z zakupionych sztućców oraz talerzy.  Relację  z tych wydarzeń wykonały uczennice z klasy 7 a  przy użyciu  aparatu oraz kamery zakupionych w ramach wsparcia laboratoriów.

22 grudnia odbył się w naszej szkole Świąteczny Turniej w Ringo. Drużyny rywalizowały słuchając świątecznych piosenek, a sędziował im sam „Święty Mikołaj”. W turnieju wzięło udział 5 zespołów. Po bardzo zaciętych rozgrywkach ostatecznie wygrała drużyna w składzie Milana Bondarowska, Bianka Zielińska, Alicja Zaniewska oraz Oskar Pojawa. Wszyscy doskonale się bawili i otrzymali od pana Dyrektora i organizatorów słodkie medale. Fotorelację z turnieju wykonała ucz. kl. 7a Zuzanna Zabielska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koordynator: Ewa Sulej