II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Dzisiaj, 20 listopada, obchodzimy II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 odpowiedzieli na apel Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka i włączyli się w obchody tego ważnego dla wszystkich dzieci święta. W ciągu tygodnia na różnych zajęciach poznawały swoje prawa. Dowiedziały się, że należy nie tylko walczyć o swoje prawa, ale również szanować prawa innych – zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzisiaj odbył się apel podsumowujący tygodniową pracę. Rzecznik Praw Ucznia ZS 4 odczytał list p. M. Michalaka skierowany do dzieci i dorosłych z okazji dzisiejszego święta. Następnie odbył się konkurs – „Czy znasz swoje prawa?” Każda klasa przygotowała scenkę – zagadkę prezentującą jedno prawo. Zadaniem pozostałych klas było jego odgadnięcie i zapisanie. Konkurs podsumowała pani dyrektor M.Pieńkowska, pochwaliła dzieci i stwierdziła, że doskonale wykonały swoje zadanie i jest z nich dumna, że tak doskonale znają swoje prawa. Nagrodą dla dzieci był występ Szkolnego Teatrzyku, który zaprezentował przedstawienie dotyczące prawa do miłości i życia w kochającej rodzinie.

Zdjęcia w galerii: https://sp4.ostroleka.edu.pl/galeria/