Home » Aktualności » Konkurs Recytatorski

Konkurs Recytatorski

Sercu najdroższe – to hasło I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 11 stycznia 2024 r. Uczestnikami poetyckich zmagań byli uczniowie klas IV-VIII. Interpretacja wybranych przez nich wierszy znanych polskich poetów (m.in. Tadeusza Różewicza, Władysława Broniewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego) pozwoliła odkryć na nowo, jak wiele znaczeń kryje się w słowie Ojczyzna. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać zwycięzców, gdyż poziom recytacji był wysoki.

• Pierwsze miejsce zajęły Anna Kaczyńska (kl. VIIIa) oraz Nikola Bogdanowicz (kl. IVa).
  • Drugie miejsce – Lena Dobkowska (kl. VIIa) oraz Tomasz Pabich( kl. VIa).
  • Trzecie miejsce – Aniela Matyja (kl. VIa) oraz Gabriela Świątek (kl. IVa).
  • Wyróżnienia otrzymali: Norbert Skowroński (kl. VIb), Błażej Wilkowski (kl. VIa), Maja Iwanowska (kl. VIIa), Igor Mielnicki (kl. VIIIa) oraz Błażej Kupis (kl. VIIIa).

Gratulujemy laureatom i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu! (red.H.Olech)

Fotorelację z konkursu wykonała ucz. kl. 7a Zuzanna Zabielska przy użyciu aparatu z Laboratoria Przyszłości Dziękujemy.