Home » Aktualności » KONKURS WIEDZY Z JĘZYKA POLSKIEGO

KONKURS WIEDZY Z JĘZYKA POLSKIEGO

15 czerwca w  Zespole Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce odbył się Konkurs Wiedzy z Języka Polskiego. W polonistycznych zmaganiach wzięło udział 32. uczniów z 8. szkół podstawowych w: Laskowcu, Nowej Wsi, Olszewie-Borkach, Ostrołęce, Pełtach, Pupkowiźnie, Warmiaku i Zalasiu. W konkursie wzięła również  udział reprezentacja naszej szkoły.

Pytania konkursowe były przygotowane w oparciu o życie i działalność Mikołaja Kopernika z uwagi na to, że decyzją Senatu RP ten wielki Polak został patronem roku 2023.

W kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych nasi uczniowie zajęli:

I miejsce – Jan Matyja z kl. III a

II miejsce – Weronika Warych z kl. III c

W kategorii uczniów klas IV – VI szkół podstawowych I miejsce zajęła Aniela Matyja z kl.Va.

Gratulujemy!

Organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę – „udział w warsztatach literackich, które poprowadziła pani Joanna Brodowska- nauczyciel, autorka książek dla dzieci. Podczas spotkania opowiadała o tym, w jaki sposób powstaje książka i co daje najczęściej inspiracje tym, którzy je piszą. Uczestnicy mogli też sami namalować pewną stworzoną przez siebie postać, a także uczestniczyli w zabawach przy muzyce.” (źródło: ZS SIGiE w Ostrołęce)

Zamieszczone zdjęcia za zgodą organizatorów. Dziękujemy Zespołowi Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce.