Home » Kwiecień 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Kwiecień 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie. W naszej szkole od prawie 20 lat funkcjonują oddziały dla uczniów ze spektrum autyzmu.  Z okazji kwietnia podejmujemy szereg działań, którym celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu wśród całej społeczności szkolnej. 3 kwietnia obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Cała społeczność szkolna ubrała się w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami z autyzmem. Wykonano pamiątkowe zdjęcia, w specjalnie przygotowanej ramce. Uczniowie rozwiązywali zadania z odczytywaniem kodów QR, a najmłodsi uczestniczyli w zabawach w sali integracji sensorycznej. Wszystkie działania zostały  udokumentowane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

19 kwietnia odbyła się w naszej szkole już szósta konferencja na temat autyzmu – „Autyzm-drogowskazy”, w której uczestniczyli nauczyciele, rodzice i zainteresowane osoby. Podczas spotkania prelekcje „Sens sensoryki w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu” oraz „Efektywne uczenie się uczniów w spektrum autyzmu – od regulacji do rozwoju” wygłosiła pani Paulina Zawadzka,  która przekazywaną wiedzę poparła licznymi ciekawymi przykładami z własnego doświadczenia.  Będzie to zapewne inspiracją dla uczestników konferencji do wykorzystania w ich codziennej pracy. Do realizacji tego przedsięwzięcia wykorzystaliśmy nagłośnienie i aparat fotograficzny.

Swoją przygodę z lutowaniem nadal kontynuują uczniowie klas Va i VIIa. Już niedługo  także elektronika nie będzie dla nich miała żadnych tajemnic!

Nasi uczniowie lubią sport. W dniach 29 marca i 5 kwietnia rozegrane zostały   turnieje o mistrzostwo szkoły dziewcząt i chłopców w unihokeju kategoria dzieci (oddziały IV – VI ). W zawodach uczestniczyły reprezentacje wszystkich klas ogólnodostępnych. Rozgrywki stały na bardzo dobrym poziomie a uczestnicy wykazali się wielką wolą walki, ogromnym zaangażowaniem i postawą fair play. Do dokumentacji fotograficznej imprezy został użyty sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości.

27 kwietnia odbył  się w naszej szkole uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji uczniowie przygotowali piękny występ artystyczny oraz  zaśpiewali pieśni patriotyczne.  Wykorzystane zostało nagłośnienie i aparat zakupiony w ramach wsparcia laboratoriów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koordynator: E. Sulej