Home » Aktualności » MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W piątek 4 grudnia gościliśmy w naszej szkole pana Pawła Szymanderę, wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Ostrołęce. Spotkanie odbyło się z okazji obchodzonego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, a zrealizowane zostało w ramach projektu „Bezpieczna +”.
Pan Paweł opowiedział nie tylko o trudnościach, z jakimi osoby niepełnosprawne borykają się w codziennym życiu. Pokazał nam też, że starają się one żyć pełnią życia – mają swoje pasje, uprawiają sport, tańczą na wózkach. Przekonał zebranych, że będąc osobą na wózku inwalidzkim,również można cieszyć się życiem.
Nasz gość przestrzegał uczniów przed skokami do wody. Zaprezentował filmiki ilustrujące właściwą postawę, gdy jesteśmy świadkami takiego wypadku. Zachęcał też uczniów naszej szkoły do wolontariatu.
Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za ciekawe i pouczające spotkanie.

Zdjęcia w galerii: https://sp4.ostroleka.edu.pl/galeria/