Uczniowie naszej szkoły już drugi miesiąc korzystają z zasobów pozyskanych w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Największym zainteresowaniem  i wykorzystaniem cieszy się sprzęt gospodarstwa domowego. Nasi uczniowie  przygotowują różne potrawy- ciasta: marchewkowe i kanadyjskie, placki z jabłkami, sałatkę owocową, frytki z ziemniaków oraz z dyni,  gofry,  tosty, zdrowe koktajle. Wszystko smakuje wyśmienicie.  Sprzęt do zajęć kulinarnych wykorzystywany był podczas zajęć rozwijających kreatywność, techniki oraz zajęć z wychowawcą.

Podczas lekcji informatyki uczniowie kontynuują swoją przygodę z drukiem 3D- poznali program typu slicer i przygotowali modele do druku.  W czasie zajęć  rozwijających  kreatywność i umiejętności techniczne uczniowie dowiedzieli się, czym jest platforma Arduino,  jak działa mikrokontroler oraz jak zaprogramować Arduino za pomocą komputera. Zapoznali się także z  budową i zasadami działania stacji lutowniczej 2 w 1 hotair i grotowej.

Samorząd uczniowski wykorzystał zakupiony aparat do dokumentowania wyborów kandydata uczniów na patrona naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koordynator: E. Sulej