Home » Październik 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Październik 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Uczniowie  i nauczyciele naszej szkoły już  kolejny miesiąc korzystają z zasobów pozyskanych w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Największym zainteresowaniem  i wykorzystaniem cieszy się sprzęt gospodarstwa domowego. Nasi uczniowie ze spektrum autyzmu nie tylko przygotowują różne przysmaki, ale doskonalą swoją samodzielność i niezależność. Podczas zajęć rozwijających kreatywność wykonali jogurt pitny z owocami (kl. VIIIc), jesienne ciasta (kl. VIc),  pizzę (kl. IVb),  frytki (kl. IVb, VIc),  pieczoną dynię (kl. VIIIb, VIIIc). Wszystko  oczywiście smakowało  wyśmienicie.

Uczniowie  klas Vb i VIIIc podczas lekcji „Funkcjonowanie osobiste  i społeczne” realizowali tematy: „Jesień w sadzie” i „Jesień w ogrodzie”. Warzywna oraz owocowa matematyka  przyczyniła się do utrwalenia  takich  pojęć,  jak: całość, pół, ćwiartka, paski, krążki, wzdłuż, wszerz.

Podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie wykonali także jesienną dekorację  w dyni oraz  poznali kolory jesieni  barwiąc mleko (kl. VIIIc).

W październiku obchodzimy  Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji 13 października w naszej szkole przygotowany był uroczysty apel, podczas którego odbyło się  ślubowanie i pasowanie uczniów klasy Ia oraz Ib. Zaprezentowano również część artystyczną, którą  przygotowała klasa 3a oraz Samorząd Uczniowski. Aby wnieść nieco jesiennego słońca i luzu w szare mury naszej szkoły, uczniowie przygotowali specjalnie dla swoich pedagogów pokaz mody najnowszej kolekcji marki SCHOOL IS COOL. Ponadto pierwszoklasiści oraz uczniowie klas VIa i VIIa zaśpiewali piosenki, które wywołały wiele uśmiechów na twarzach pracowników naszej szkoły. Podczas prób oraz do udokumentowania przebiegu tego wydarzenia wykorzystano aparat fotograficzny, stabilizator elektroniczny gimbal, kamera GoPro wraz z osprzętem, mikrofon kierunkowy, statyw do aparatu, zestaw nagłaśniający.

27 października nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła  do  IV Międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Nasi uczniowie nie tylko czytali książki, ale również  przeprowadzali wywiady na temat czytania wykorzystując dyktafon zakupiony w ramach wparcia laboratoriów. Przebieg całej akcji utrwalony został za pomocą aparatu fotograficznego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koordynator: Ewa Sulej