Home » Aktualności » Sala Doświadczania Świata w SP nr 4 w Ostrołęce

Sala Doświadczania Świata w SP nr 4 w Ostrołęce

W naszej szkole uczniowie ze spektrum autyzmu mogą korzystać z sali doświadczania świata.

Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym jej celem jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu.

Znajduje się w niej następujący sprzęt: projektor Aura z tarczą żelową, projektor laserowy Gwiezdne niebo, wyspa z kolumną sterowana za pomocą kostki i  mikrofonu,  gra Sensor Life, tunel – panel nieskończoności, obraz LED – rafa koralowa, zestaw lustrzany  i zestaw do aromaterapii.

Projektowaniem sali   i montażem sprzętu  zajęła się firma Sensor Life z Gdańska. Sala lekcyjna została odnowiona w wakacje przez podopiecznych Noclegowni dla Osób Bezdomnych  w Ostrołęce, którym serdecznie dziękujemy.

red. Ewa Mierzejewska