Home » Aktualności » Spotkanie z pisarką

pośród kwiatów cykorii

świetna kryjówka

(B. Zakrzewska)

16 marca 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Zakrzewską – pisarką, poetką, pasjonatką liberatury oraz, a może przede wszystkim, miłośniczką przyrody i jej ochrony. Warsztaty literacko – ekologiczne dedykowane były klasom IV- VIII.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem poznawali tajemnice świata natury, jej piękna, ale także zagrożeń wynikających z bezmyślnej działalności człowieka . Za pomocą liberatury – gatunku literackiego, który łączy w sobie cechy klasycznej literatury z elementami wizualnymi i jest jedną z najciekawszych i najbardziej ekscytujących form twórczości literackiej, Pani Barbara uczyniła spotkanie pełne emocji i niecodziennych wrażeń.  Uśmiech, zaskoczenie, niedowierzanie i w końcu głęboka refleksja to efekt  niezwykłej lekcji, w której wiodącą rolę odegrała literatura o ciekawej warstwie wizualnej.

Zdjęcia wykonano aparatem z Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
red. B. Narożna