Home » Styczeń 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Styczeń 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Styczeń to już kolejny miesiąc, kiedy w naszej sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości wykorzystujemy podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, realizacji różnych projektów i wydarzeń.

Uczniowie  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu doskonale wiedzą, że karnawał to nie tylko czas zabawy, ale również karnawałowych przysmaków. Podczas zajęć kulinarnych w ramach zajęć rozwijających kreatywność wykonali pyszne róże, pączusie (kl. 5c, 8b) oraz  rozetki karnawałowe  (kl. 6b, 8b), korzystając ze  sprzętu gospodarstwa domowego, w który została doposażona  nasza pracownia kulinarna.  Klasy 3b i 5c przygotowały sok pomarańczowo-imbirowy oraz wyśmienitą pizzę.  Nasi wychowankowie dbają także o ptaki zimą- zrobione przez nich  przysmaki rozwieszone zostały wokół szkoły.

Podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie z klasy 5c wykonali mydełka, a w czasie lekcji plastyki uczniowie klasy 4c zrobili z  masy solnej piękne aniołki.  Był to doskonały prezent dla babci i dziadka.

Uczniowie klasy 7a na lekcji języka polskiego czytali  dramat „Dziady” A. Mickiewicza. Skorzystali z zakupionego sprzętu do rejestrowania dźwięku i nagrali niesamowite słuchowisko.

Podczas zajęć pozalekcyjnych „Chcę wiedzieć więcej” uczniowie klasy 3a wykonali kilka eksperymentów i doświadczeń z wodą w roli głównej, wykorzystując zakupione talerze i sztućce.

Do realizacji zadań „Dzień Przeciwieństw”  oraz „Zaskocz nas” z  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Uczymy się i bawimy”, uczniowie ze spektrum autyzmu z klas 5c i 8b wykorzystali  również pomoce dydaktyczne zakupione w ramach wsparcia Laboratoriów Przyszłości.  Malowanie na śniegu sprawiło im wiele radości.

Swoją przygodę z lutowaniem rozpoczęli uczniowie z klas 5a, 6a i 7a. Podczas zajęć rozwijających kreatywność i umiejętności techniczne poznali zasady działania zakupionej stacji lutowniczej.  Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien przebiegać  proces lutowania oraz jakich błędów powinni unikać.  Do praktycznych ćwiczeń  wykorzystują zestawy do samodzielnego lutowania  zawierające płytkę drukowaną (PCB) i komplet podzespołów elektronicznych.  Już niedługo okaże się czy  wiatraczek i ufoledek   będą działać poprawnie.  Ciekawe, kto zostanie mistrzem lutownicy!

W  dniach 11 i 18 stycznia 2023r.  odbyły się w SP nr 4 mistrzostwa szkoły– dziewcząt i chłopców w mini koszykówce. Relacja z tych wydarzeń została  udokumentowana zakupionym w ramach laboratoriów aparatem fotograficznym.

Uczniowie  i nauczyciele SP nr 4 w Ostrołęce  są wrażliwi na potrzeby innych osób. Dlatego włączyliśmy  się w tegoroczny finał WOŚP. Uczniowie ze spektrum autyzmu przygotowali na licytację smakowite czekoladki (kl. 7b, 8b)  i piękne świece sojowe (kl. 4b). Z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedziliśmy zaprzyjaźniony DPS PCK WRZOS. Oprócz występu artystycznego uczniowie obdarowali seniorów laurkami oraz muffinkami. Do przygotowania tak niezwykłych i wyjątkowych podarunków został wykorzystany sprzęt gospodarstwa zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

red. E. Sulej