Home » Styczeń 2024 r. z Laboratoriami Przyszłości

Styczeń 2024 r. z Laboratoriami Przyszłości

W okresie noworocznym na lekcjach matematyki w klasach 4-6 uczniowie rozwiązywali matematyczno-noworoczne zadania. Jedno z nich polegało na obliczeniu potęg, dodaniu wyników, sprawdzeniu, czy suma to 2024, wykonaniu napisu 2024 na kartce w kratkę i ewentualnym pokolorowaniu motywu świątecznego z zadania. Uczniowie pracowali z zapałem. Efekty ich pracy, a także samą pracę nad zadaniem utrwaliliśmy za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W dniu 10 stycznia 2024r.  uczniowie klasy 7a wydrukowali na drukarce 3D korzystając z projektu zamieszczonego na stronie

pomoc w nauce właściwości trójkąta: https://www.thingiverse.com/thing:2519895

Pomoc zostanie wykorzystana m.in. na lekcjach dotyczących właściwości trójkąta i rodzajów

trójkątów w klasie szóstej.

11 stycznia  2024r.odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski- Sercu najdroższe. Uczestnikami poetyckich zmagań byli uczniowie klas IV-VIII. Interpretacja wybranych

przez nich wierszy znanych polskich poetów (m.in. Tadeusza Różewicza, Władysława Broniewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego) pozwoliła odkryć na nowo, jak wiele znaczeń kryje się w słowie Ojczyzna. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać zwycięzców, gdyż poziom recytacji był wysoki. Fotorelację z konkursu wykonała uczennica kl. VIIa, Zuzanna Zabielska wykorzystując zakupiony aparat.

Sprzęt, uzyskany w ramach wsparcia laboratoriów  wykorzystywany jest także do realizacji zadań z innowacji pedagogicznych: „Jak rozmawiać z psem-ja już wiem” oraz  „Kuchnie świata w pigułce- zajęcia kulinarne dla uczniów  ze spektrum autyzmu”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koordynator: Ewa Sulej