Home » Aktualności » Udział uczniów naszej szkoły w koncercie „Młodzież swojemu Miastu”

Udział uczniów naszej szkoły w koncercie „Młodzież swojemu Miastu”

26 maja 2023 roku na Fortach Bema, w dniu 192 rocznicy Bitwy pod Ostrołęką, odbył się koncert z okazji 650-lecia Ostrołęki pod hasłem „Młodzież swojemu miastu”. W koncercie uczestniczyły chóry i grupy wokalne ze szkół naszego miasta oraz powiatu. W tym pięknym koncercie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy: Anielce, Kornelii, Lence, Oksanie, Lence, Mai, Biance, Błażejowi i Jakubowi.

Pod kierunkiem dyrygenta Pana Henryka Gadomskiego odśpiewaliśmy wspólnie wiele pięknych pieśni „ Nasze miejsce na ziemi”, „ Nad błękitną moja Narwią”, patriotycznych: „Pieśń o Gen. J. Bemie”, „Marsz obozowy”, „Pieśń wygnańców” i Bywaj dziewczę zdrowe”, kurpiowskich: „ Lećały gąseńky”, „Jado gośće jadó” , „Kurpśe ładńe grajó”, „ Przy dolińe rzecka płynie”, pieśń o przyjaźni „Vive la mour” oraz pieśń „Powracanie” dla wszystkich Matek, które w tym dniu obchodziły swoje święto ” A matka, a matka, a matka wciąż na progu, z koszem bajek czeka…” do słów ostrołęckiego poety, Czesława Parzycha „ Powracanie”.

red. I. Jabłonowska