Home » Aktualności » Uwaga, ważna informacja dla rodziców !!!

Uwaga, ważna informacja dla rodziców !!!

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RODZICE

W związku z niezwykle złożoną sytuacją w polskiej oświacie, w Szkole Podstawowej nr 4
w Ostrołęce, podobnie jak w wielu innych placówkach w Polsce, zostało przeprowadzone referendum, w którym pracownicy naszej szkoły opowiedzieli się za przystąpieniem
do strajku planowanego na 8 kwietnia 2019 r.
Do chwili obecnej nie otrzymałem informacji, czy strajk w naszej szkole będzie miał miejsce.
Niezależnie od rozwoju sytuacji uprzejmie informuję, że w dniach: 8, 9, 10 kwietnia 2019r. dla uczniów naszej szkoły odbywać się będą Rekolekcje Wielkopostne. Jak ustaliłem
z Księdzem- Tomaszem Zaczkiewiczem- Proboszczem naszej Parafii, w dniach rekolekcji, podobnie jak w ubiegłych latach, zajęcia dydaktyczne w szkole nie będą się odbywały.
W wyżej wymienionych dniach uczniowie będą mieli zapewniony posiłek – stołówka będzie wydawała obiady w godz. 10.30.- 12.30. – o powyższym zostali Państwo poinformowani przez wychowawców poszczególnych oddziałów.
Przypominam również, że zarządzeniem dyrektora szkoły -38/2018 z dnia 14 września 2018 r. – czas egzaminów, tj , 10, 11, 12 kwietnia 2019 r. oraz 15, 16, 17 kwietnia
2019r. ustaliłem dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas I-VII.
W związku z bardzo skomplikowaną sytuacją, nie mogę odpowiedzialnie stwierdzić,
że w dniach ewentualnego strajku będę miał możliwość zorganizowania opieki naszym uczniom, ponieważ o decyzji nauczycieli (przystąpieniu lub nie do akcji protestacyjne) zostanę poinformowany 8 kwietnia 2019r.
Jednocześnie informuję, że dołożę wszelkich starań, aby egzaminy odbyły się w ustalonym terminie.

Bardzo proszę wszystkich Rodziców o systematyczne monitorowanie ukazujących się informacji na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku Librus.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce
Dariusz Bastek