Home » Aktualności » V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2018 r. obchodziliśmy V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka i przypominamy, że należy je zawsze respektować.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Rzecznika Praw Dziecka ustanowił rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej, która głosiła przesłanie: „każdemu, kto tonie należy podać rękę” i niezależnie od okoliczności walczyła o zdeptane przez wojnę prawo dzieci do życia, do zachowania ich tożsamości, do szacunku, do szczęścia.

Podczas apelu z okazji V Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, przygotowanego i prowadzonego przez uczniów klasy 5a obejrzeliśmy krótki film przybliżający nam postać Ireny Sendlerowej.

Przypomnieliśmy prawa zapisane w Konwencji o prawach dziecka. Zaprezentowali je w różny sposób uczniowie poszczególnych klas. Obejrzeliśmy ilustrujące prawa dziecka scenki, transparenty, odczyty… a także przygotowaną przez piątoklasistów inscenizację dwóch znanych baśni, których finał był jednak zaskakujący.

Skip to content