Home » Aktualności » BohaterOn w Twojej Szkole 2023

BohaterOn w Twojej Szkole 2023

Dzisiaj, 8 grudnia, zakończyliśmy realizację zadań w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2023. Po wysłuchaniu opowiadań “Iskra nadziei”, “Uparte serce tego miasta” uczniowie poznali losy bohaterów – Powstańców Warszawskich. Na lekcjach historii, języka polskiego i zajęciach z wychowawcą dowiedzieli się, dlaczego powstanie wybuchło, ile trwało, jakie były skutki powstania dla Warszawy i jej mieszkańców. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli przedstawienie teatralne – „Niebajka o powstaniu warszawskim”. Uczniowie wiedzą już , na czym polega współczesny patriotyzm, przekonali się, że bohaterem można być każdego dnia. Uczniowie biorący udział w realizacji zadań wspólnie przygotowali gazetkę. Przedstawione są na niej prace uczniów dotyczące powstania.

red. M.Hrycyna, K.Budny