Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o Nim

PAMIĘTAMY!
Pracownicy i społeczność uczniowska
Zespołu Szkół nr 4 w Ostrołęce

Dzień Wszystkich Świętych czy Zaduszki to czas kiedy odżywają wspomnienia. W tych dniach zapalamy znicze pamięci na grobach w dowód naszej miłości i przyjaźni. Uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili wszystkie ostrołęckie cmentarze. Zapalili znicze pamięci na grobach żołnierzy, którzy oddali swe życie za Ojczyznę. Nie zapomnieli o Golgocie Wschodu – uczcili pamięć tych, którzy zginęli w Katyniu, Ostaszkowie, Charkowie, Miednoje oraz zginęli w obozach śmierci . Zapalili znicz przy pomniku upamiętniającym tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Pamiętali o Arkadiuszu Gołasiu – ostrołęckim olimpijczyku. Zapalili znicze i wspominali byłych pracowników i przyjaciół szkoły: p. Wandę Maćkowiak, p. Marię Bacławską, p. Marię Żebrowską, p. Elżbietę Walaszkiewicz, p. Franciszka Moszczyńskiego, ks. Antoniego Pęksę.