Home » Sylwia Figura – Mirońska

Sylwia Figura – Mirońska

W dniu 31 marca gościliśmy w szkole naszą absolwentkę, specjalistę medycyny rodzinnej panią doktor Sylwię Figurę- Mirońską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy: IIIa, IVb, Va oraz VIb. Na początku zadaniem dzieci było odnalezienie naszego gościa na zdjęciach klasowych sprzed lat. Jednak głównym celem wizyty było promowanie zdrowego stylu życia. Pani doktor przypomniała dzieciom zasady właściwego odżywiania oraz podkreśliła znaczenie ruchu dla zdrowia. Zachęcała uczniów do aktywności fizycznej, przestrzegała przed skutkami niewłaściwego odżywiania. Punktem odniesienia pogadanki była Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Na zakończenie  nietypowej lekcji uczniowie klasy V a, Ola i Bartek, odegrali scenkę pt. Coś słodkiego, którą  zachęcali do zmiany nawyków żywieniowych. To było bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Skip to content