Home » Miłosz Sałaciński

Miłosz Sałaciński

Sentymentalna podróż

W swoją sentymentalną podróż do Ostrołęki wybrał się z żoną, p. Bożeną, absolwent naszej szkoły p. Miłosz Sałaciński. W ciągu dwóch dni z wielkim wzruszeniem odwiedził miejsca swego dzieciństwa: dom, w którym mieszkał – tzw. „siódemkę”; miejsca zabaw z kolegami; miejsce, w którym znajdowała się dawna szkoła – niestety dzisiaj to tylko pusty, zarośnięty chwastami plac. Wspólnie z żoną Wojciechowice zwiedzili wzdłuż i wszerz, zajrzeli również do Ostrołęki. P. Miłosz był również w pobliżu naszej szkoły, ale z racji sytuacji epidemicznej panującej w kraju, oglądał ją tylko z zewnątrz. Niestety uczniowie nie mogli spotkać się z nim osobiście, ale jego niezwykle barwne wspomnienia z lat szkolnych mogą przeczytać w książce wydanej z okazji stulecia naszej szkoły. Pan Miłosz wpisał się do księgi pamiątkowej szkoły, życzył całej społeczności Czwórki wszystkiego najlepszego, a dzieciom i młodzieży realizacji swoich pasji i wyznaczonych celów. Mamy nadzieję, że nie była to jednak ostatnia sentymentalna podróż p. Sałacińskich do naszego miasta i będzie jeszcze okazja na osobiste spotkanie z uczniami.