Home » Wiesław Kuskowski

Wiesław Kuskowski

W dniu 29 maja w „małym budynku” odbyły się warsztaty z rękodzieła ludowego, poprowadzone przez plecionkarza, Wiesława Kuskowskiego.  Celem ich było nie tylko poznanie tradycji kurpiowskich, ale przede wszystkim integracja społeczności szkolnej. Uczestniczyli w nich uczniowie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz uczniowie klasy III b szkoły podstawowej. Podczas spotkania  twórca ludowy przybliżył dzieciom historię wikliniarstwa i pokazał niezbędne narzędzia do tworzenia pięknych koszyków. Uczniowie pod jego okiem mogli spróbować swoich sił w wikliniarstwie. Okazało się, że nie jest to takie proste. Zajęcia przebiegały w niezwykłej atmosferze, gdyż pan Wiesław Kuskowski  jest absolwentem naszej szkoły i chętnie opowiadał ciekawe historyjki z lat jego dzieciństwa.