Dzień Kobiet klasy 3 c i 3 d uczciły w restauracji „Luna nad Narwią”

Dzień Kobiet i Mężczyzn w klasie II c, III b, IV b, V b, V c,VI b, VII b, VII c

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny uczniowie klas II c, III b, IV b, V b, V c, VI b, VII b, VII c uczestniczyli w integracyjnych warsztatach kulinarnych. Przygotowali przepyszne pizze.

Lekcja techniki w V C

Zajęcia kulinarne w II C i III B. Powstał pyszny, pachnący chlebek

Podsumowanie kreatywnych zajęć czytelniczych w V B i VI B 

Podsumowanie zajęć czytelniczych

Podsumowanie kratywnych zajęć czytelniczych w V B i VI B 🙂

Opublikowany przez Oddziały dla uczniów ze spektrum autyzmu w SP nr 4 w Ostrołęce Niedziela, 1 marca 2020

Dzień Dinozaura w klasach 3c i 3d

Kolejne zajęcia kulinarne w klasach V b , VI b, VII b i VII c

Tym razem uczniowie piekli bułeczki, przygotowywali owocowy jogurt i robili galaretkę. Wszytko było pyszne.

Klasa 3c aktywnie przygotowuje się na przyjście wiosny

Zajęcia logopedyczne

Na zajęciach logopedycznych nasi uczniowie nie tylko ćwiczą aparaty artykulacyjne, ale przede wszystkim rozwijają kompetencje językowe i komunikacyjne.

Wtorek, 25 lutego to pierwsze po feriach spotkanie z teatrzykiem kamishibai. Tym razem baśń „O rybaku i złotej rybce”.

Serdecznie zapraszamy!

I semestr kończymy zdjęciami z zajęć rewalidacji i terapii ręki

Bal karnawałowy

Przepyszne oponki w wykonaniu uczniów klas IV B, V B, VI B i VII C

Kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Uczymy się i bawimy – gry i zabawy edukacyjne.

Zajęcia integracyjne dla uczniów ze spectrum autyzmu i uczniów neurotypowych. Wykonanie i wspólna zabawa ” Człowieczek ” i inne zajęcia doskonalące motorykę dużą i małą, koncentrację uwagi.

Klasy III C i III D przygotowały na śniadanie pyszne tosty

Kreatywne zajęcia z „Kropką” w bibliotece pedagogicznej. Tym razem klasy III C, III D i VII C

Wspaniała kreatywna lekcja j. polskiego. „Mity Greckie” w V C

Pączusie 1 c

Rzecz się stała niesłychana, chłopcy z 1b współpracują od rana. Do miski wrzucają mąkę i jajka. Co tu się dzieje? To jakaś bajka? Dodają jeszcze serki i cukier. Czy to wybuchnie? Czy jest jakiś bunkier? Patrzymy, że sypią do pieczenia proszek, aż ich zaszczypał od niego nosek. Potem mieszają po kolei łyżką, tak sami pracują wytrwale i ciężko. Na koniec mówią, że pora to smażyć a Oni o pewnym przysmaku będą marzyć. I wyszły pączusie pachnące, malutkie. Zjedzone zostały jeszcze cieplutkie. 😁

A na przerwach …

Szkoła to nie tylko nauka na lekcjach. To również kreatywne i aktywne spędzanie przerw i czasu po lekcjach. Adam z I B konstruuje pojazdy, a Wiktor z VI B projektuje kuchenne i pokojowe meble. 👏 Chłopcy 🙂

Wszyscy nasi uczniowie wzięli udział w kreatywnych warsztatach. Stworzyli piękne świece.

XXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Kwiaty dla babci i dziadka”

Nasz uczeń Jakub otrzymał wyjątkową nagrodę w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.” Kwiaty dla babci i dziadka”. We wtorek, 21 stycznia podczas uroczystej gali w Łodzi odebrał dyplom.
Ogromne gratulacje Kuba 🙂👏👏👏

Niezwykła integracyjna lekcja języka polskiego w klasie V C i IV A

Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie klas II C, III B i VI B dla mieszkańców DPS „Wrzos ” z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali smaczne muffinki. Przekazała je uczennica klasy V B, która złożyła też w imieniu wszystkich uczniów „Czwóreczki” najserdeczniejsze życzenia.

Urodziny Tomasza

20 stycznia Tomasz obchodzi urodziny, świętował je ze swoimi kolegami i koleżanką ze szkoły . Wyjście do kręgielni to wspaniała zabawa, ale i rozwój umiejętności społecznych.
Wszystkiego najlepszego Tomku 🙂

Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

Uczniowie klas kolejny raz odwiedzili czytelnię ostrołęckiej biblioteki pedagogicznej. Tym razem uczestniczyli w kreatywnym spotkaniu z KROPKĄ.

Uczymy się i bawimy

Kolejne zajęcia integracyjne w ramach innowacji pedagogicznej ” Uczymy się i bawimy- gry i zabawy edukacyjne. Wykonanie i wspólna zabawa ” Skoczek „.

Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Nasi uczniowie w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce na lekcji towarzyszącej wystawie „Skarby wieków średnich”. Poznali różnorodność stylów zdobniczych i typów biżuterii używanej we wczesnym średniowieczu oraz wykonali własnoręcznie ozdoby inspirowane zabytkami z wystawy.

Kolejne spotkanie z teatrzykiem kamishibai, tym razem opowiadanie ” Trzy Świnki „.

Zajęcia integracyjne w klasie 3 c i 1 a. Świetna zabawa dla każdego! 🙂

Pierwsze w tym roku szkolnym zdjęcia z zajęć terapii ręki i zajęć rewalidacji

Integracyjne spotkania wigilijne w naszych klasach

Jasełka

19 grudnia w naszej szkole odbyły się debiutanckie Jasełka wystawione przez naszych uczniów. Na widowni zasiedli Rodzice. W przepięknej scenografii oraz specjalnie przygotowanych strojach aktorzy podążali do Betlejem. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć po raz kolejny historię Maryi i Józefa. Nie jednej osobie zakręciła się łza w oku…
Po części artystycznej, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

« 1 z 2 »

Świąteczna wizyta w DPS Wrzos

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który sprawia, że „zwalniamy” i chcemy być razem. To czas, który skłania do refleksji i pomagania. Przedstawiciele naszej szkoły (ucz. kl. IV a, V c, VII b wraz z opiekunami) w dniu 18 grudnia udali się z wizytą do pensjonariuszy DPS „Wrzos”, by przynieść ze sobą troszkę radosnej, świątecznej atmosfery. Dzieci złożyły seniorom i pracownikom serdeczne życzenia od całej społeczności „Czwórki”. Wręczyły własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe i smakowite pierniczki, upieczone przez uczniów klas ze spektrum autyzmu. Wizycie towarzyszyło wielkie wzruszenie, wzajemne życzenia i ogromna radość. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych kolęd. Przepięknie ustrojone choinki, uśmiechy na twarzach dzieci i seniorów, piękne polskie kolędy, wprowadziły wszystkich w czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy pensjonariuszom oraz pracownikom DPS „Wrzos” za ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy.

Klasy III C, V B , VII B i VII C uczestniczyły w warsztatach etnograficznych „Boże Narodzenie na Kurpiach” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Świąteczny kiermasz 

Nasi uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowali wspaniałe ozdoby świąteczne. Postarali się też o to by pod obrusem nie zabrakło pachnącego sianka podczas wieczerzy wigilijnej, będą też słodkości własnoręcznie upieczone. Dla chętnych znajdzie się też Pani Jemioła.

Mikołajkowe wyjście na kręgielnie klas IV B, V B, VI B , VII B i VII C

Klasy 1 b i 3 c piekły świąteczne ciasteczka dla św. Mikołaja 🙂

Jeże z zajęć w Kultowni 😄

Europejski Dzień Autyzmu

Początek grudnia to Europejski Tydzień Autyzmu.
Z tej okazji uczniowie przebywający na świetlicy i klas IV B, V B, VI B i VII B uczestniczyli w zajęciach czytelniczych z teatrzykiem kamishibai, wysłuchali „Królewny Śnieżki „.

Sportowa integracja 

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane integracyjne rozgrywki sportowe. We wspólnych zajęciach wzięli udział uczniowie szkoły, w tym z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami. Celem zabawy była integracja uczniów i pokazanie, że każdy może osiągnąć sukces.

No Images found.

Andrzejki