Home » Michał Brakoniecki

Michał Brakoniecki

Dnia 25 stycznia uczniowie Zespołu Szkół nr 4 uczestniczyli w spotkaniu z niezwykłym gościem – absolwentem szkoły, Michałem Brakonieckim. Ich starszy kolega opowiadał im o niesamowitej podróży dookoła świata. Młodzież  z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści o gościnnej Turcji i Kazachstanie, innych kulturowo Chinach, kultowej drodze 66 w USA , o meczu NBA, przyjaznej rowerzystom Holandii. Michał uzmysłowił swoim młodszym kolegom, że warto mieć plany i marzenia, że warto dążyć do ich realizacji. Niezwykle barwna opowieść i niesamowite  zdjęcia pozwoliły wszystkim choć przez chwilę poczuć się współuczestnikiem podróży. Młodzież chciała wiedzieć, czy nie doskwierała Michałowi samotność, czy rodzina nie martwiła się o niego, w jakim języku porozumiewał się z napotkanymi ludźmi. Na zakończenie uczniowie życzyli Michałowi kolejnych niezwykłych podróży, kolejnych nietuzinkowych marzeń, kolejnych cudownych ludzi na swej drodze.