W marcu sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości wykorzystywany był podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz różnych wydarzeń szkolnych.
Przedstawiciele samorządu szkolnego nagrali życzenia z okazji Dnia Kobiet wykorzystując zakupiony mikrofon i aparat fotograficzny.
Uczniowie klasy Va i Vb przez kilka lekcji języka polskiego zgłębiali tajemnice baśniowej krainy – Narnii. Wcielali się w ulubione postaci, wykonali „magiczne szafy”, makiety lub mapy Narnii. Na gazetce pojawił się również uśmiechnięty Aslan. Wszystko zostało udokumentowane zakupionym aparatem fotograficznym. Nie od dziś bowiem wiadomo, że książka „Opowieści z Narnii” należy do ulubionych lektur piątoklasistów.
16 marca 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Zakrzewską – pisarką, poetką, pasjonatką liberatury oraz, a może przede wszystkim, miłośniczką przyrody i jej ochrony. Warsztaty literacko – ekologiczne dedykowane były klasom IV-VIII. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem poznawali tajemnice świata natury, jej piękna, ale także zagrożeń wynikających z bezmyślnej działalności człowieka. Za pomocą liberatury – gatunku literackiego, który łączy w sobie cechy klasycznej literatury z elementami wizualnymi i jest jedną z najciekawszych i najbardziej ekscytujących form twórczości literackiej, Pani Barbara uczyniła spotkanie pełne emocji i niecodziennych wrażeń. Uśmiech, zaskoczenie, niedowierzanie i w końcu głęboka refleksja to efekt niezwykłej lekcji, w której wiodącą rolę odegrała literatura o ciekawej warstwie wizualnej. Do udokumentowania relacji z tego szkolnego wydarzenia został wykorzystany aparat fotograficzny zakupiony w ramach wsparcia laboratoriów.
Nadal dużym zainteresowaniem cieszy się wykorzystanie sprzętu AGD. Uczniowie ze spektrum autyzmu w ramach zajęć rozwijających kreatywność oraz edukacji wczesnoszkolnej przygotowali spagetti (kl. Vc, VIIIb), gofry (kl. IIIb, Vc, VIIIb), naleśniki (kl. Vc, IIIb), chipsy z tortilli (kl. VIb, VIIIb). Uczniowie z klasy VIIa zrobili tosty z serem i szynką. Wykorzystano garnki, patelnie, noże, talerze, sztućce oraz urządzenia elektryczne: mikser, gofrownicę oraz opiekacz do kanapek.
Swoją przygodę z lutowaniem podczas lekcji techniki rozpoczęła klasa Vd. Uczniowie poznali różne metale, ich właściwości oraz sposoby łączenia. Wykonali gwiazdki z drucika, łącząc elementy metalowe za pomocą spoiwa lutowniczego, tj. cyny. Zaczęli także pracę z zestawem do samodzielnego lutowania zawierającym płytkę drukowaną (PCB) i komplet podzespołów elektronicznych.
Zakupiony sprzęt w ramach programu Laboratoria Przyszłości wykorzystywany jest do realizacji zadań z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Uczymy się i bawimy” („Kulinarna podróż do…”, „Wodne eksperymenty”). oraz obchodów tzw. świąt nietypowych (Dzień Gofra).
21 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły wiosennym pokazem mody przywitali wiosnę. Zaprezentowane stroje przyciągały uwagę żywymi kolorami – przeważały motywy kwiatowe – jak na pierwszy dzień wiosny przystało. Nasi wspaniali modele i urocze modelki tanecznym krokiem i z uśmiechami na twarzach kroczyli po wybiegu. W pokazie mody wykorzystano sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny.
23 marca 2023r. w naszej szkole odbyły się wielkanocne warsztaty ceramiczne (kl. IVc, Va, VIIIb) podczas których uczniowie wykonali dekoracje z gliny, które ozdobią ich wielkanocny stół lub dom. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, o czym świadczą zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach wsparcia laboratoriów. Obecnie ich prace schną, a następnie będą wypalane w piecu. Potem uczniowie będą szkliwić swoje świąteczne dzieła wg swojego pomysłu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Koordynator: E. Sulej