Home » Czerwiec  2024 r.  z  Laboratoriami Przyszłości

Czerwiec  2024 r.  z  Laboratoriami Przyszłości

3 czerwca  2024 r. obchodziliśmy  w naszej szkole  Żołnierski Dzień Dziecka. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole żołnierzy z Dywizjonu Przeciwlotniczego Ostrołęka, który stacjonuje w II OREL PRZASNYSZ, przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce, żołnierzy z 22. Ośrodka Kartograficznego z Komorowa oraz uczniów i uczennice z ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Podczas tego dnia uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności wojskowe, biorąc udział w torze przeszkód, kopercie, rzucie granatem, czy przeciąganiu liny. Ponadto uczennice ZSZ nr 2 zaplatały naszym uczennicom warkoczyki. Uczniowie mogli również oglądać sprzęt wojskowy i z niego korzystać – dużym zainteresowaniem cieszył się symulator strzelnicy. Na naszym placu było po prostu słodko i to nie tylko za sprawą waty cukrowej. Zdjęcia  z tego wydarzenia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach Laboratoria Przyszłości.

5 czerwca 2024 r. w  naszej szkole odbyła się XXIV edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy „Omnibus” dla klas III. Udział wzięli uczniowie z 8 szkół. Tytuł OMNIBUSA zdobył Michał Domian z SP 10. Gratulujemy! Przebieg tego wydarzenia udokumentowano aparatem fotograficznym.

7 czerwca 2024 roku na szkolnym „placu czerwonym” odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Za przeprowadzenie egzaminu odpowiedzialni byli funkcjonariusz Straży Miejskiej Ostrołęki p. Konrad Baranowski oraz p. Krzysztof Budny – nauczyciel techniki. Egzamin polegał na sprawdzeniu umiejętności praktycznych kandydatów: przejazd po wyznaczonej trasie – uczestnicy mieli za zadanie przejechać trasę slalomu, musieli wykazać się manewrami na placu, hamowaniem w wyznaczonym miejscu, sygnalizowaniem skrętu. Wszyscy uczniowie klasy IV którzy przystąpili do sprawdzianu zdali egzamin praktyczny, uzyskując tym samym uprawnienia do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Przebieg egzaminu został udokumentowany zakupionym aparat fotograficznym.   Wszystkim, którzy zdali egzamin na kartę rowerową gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Od 3 do 10 czerwca  2024 r. w naszej szkole odbywały się zawody w koszykówce 3×3 klas 4-6. Wystartowało 5 zespołów. Niektóre mecze było bardzo zacięte. Ostatecznie wygrała ekipa w składzie Artur Bondarowski, Kacper Rutkowski oraz Adam Zacharek z klasy 6b.. Zdjęcia  z zawodów wykonano przy użyciu aparatu zakupionego w ramach wsparcia Laboratoriów Przyszłości.

Uczniowie ze spektrum autyzmu nadal kontynuują swą przygodę  kulinarną.   W tym miesiącu uczniowie  w ramach innowacji pedagogicznej „Kuchnie świata w pigułce” przygotowali burrito Podczas zajęć kulinarnych „Bogactwo smaków kuchni meksykańskiej”

wykorzystano zakupiony sprzęt gospodarstwa domowego. Uczniowie przygotowali jeszcze smakowite naleśniki, a w dzień puste klasy- lodowe deserki.

21 czerwca   2024 r. uczniowie „czwóreczki” pożegnali na dwa miesiące mury swojej szkoły, aby udać się na zasłużony odpoczynek. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 dyrektor szkoły p. Dariusz Bastek wraz z zaproszonymi gośćmi wręczył nagrody za najwyższe wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie klas 1-3 otrzymali dyplomy ukończenia klasy I, II i III. Przedstawiono wyniki konkursu „Jestem COOL-turalny”. Uczniowie klasy VIIa wzruszającymi słowami pożegnali naszych absolwentów oraz wręczyli im upominki – słodkie batoniki i koniczynkę wykonaną na drukarce 3d, zakupionej w ramach Laboratoria Przyszłości. Klasy VIII wraz z rodzicami, wzruszającymi słowami, ale i z uśmiechem na twarzach, symbolizującym nowy etap ich życia, pożegnały się z nauczycielami oraz młodszymi koleżankami i kolegami. Uroczystość zakończyła się śpiewającym akcentem w wykonaniu uczniów klasy 3a, 4a i 6a, którzy zaśpiewali „Walczyka na pożegnanie”. Podczas uroczystości wykorzystano zakupione nagłośnienie, a zdjęcia aparatem z laboratoriów wykonały  uczennice klasy 7a.  Do zobaczenia po wakacjach!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koordynator: Ewa Sulej