Home » Aktualności » Piknik ekologiczny

Piknik ekologiczny

16 września w „czwóreczce” zamiast zajęć dydaktycznych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pikniku ekologicznym zorganizowanym przez Radę Osiedla Wojciechowice we współpracy z zakładem pracy Stora Enso oraz Stowarzyszeniem Ekomena.
W pomoc w organizację festynu włączył się samorząd uczniowski wraz z opiekunami oraz wychowawcy i pozostali nauczyciele oraz rodzice. Przed oficjalnym rozpoczęciem pikniku udaliśmy się całą szkołą sprzątać Osiedle Wojciechowice.
Piknik w naszej szkole rozpoczęła pani Ewa Duszak – przewodnicząca Osiedla Wojciechowice, a pani Magdalena Mielnicka, przedstawiła czekające na dzieci atrakcje.
Do dyspozycji uczniów były dmuchane zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa. Były również stoiska pokazowe ze Story Enso, stoisko warsztatowe Biblioteki Osiedlowej w Wojciechowicach oraz stoisko z tatuażami. Zabawę rozpoczęli animatorzy z firmy „Smerfus” , Myszka Minnie oraz Marshall z Psiego Patrolu .
Następnie widownia podziwiała występy uczniów SP 4 w konkursie „Mam Talent” oraz w pokazie mody, w której to dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz uczniowie SP 4 zaprezentowali swoje umiejętności projektanckie i zachwycili widownię pięknie wykonanymi strojami z materiałów recyklingowych.
Podczas pikniku można było również zakupić ciasta i wspomóc leczenie Stasia Topolskiego z Wojciechowic.
Kultownia przygotowała dla uczniów grę terenową, która okazała się świetną zabawą na terenie osiedla.
Rada Osiedla Wojciechowice zadbała, o to by żadnemu dziecku uśmiech z twarzy nie schodził do zakończenia pikniku.

red. A. Pogorzelska

« 2 z 2 »