Home » Aktualności » KONKURS WIEDZY Z JĘZYKA POLSKIEGO

KONKURS WIEDZY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 13 czerwca, w siedzibie Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce, odbył się Konkurs Wiedzy z Języka Polskiego. W konkursie wzięło udział 39. uczniów z 8. szkół podstawowych w: Andrzejewie, Ostrołęce (SP Nr 3, SP Nr 4), Olszewie-Borkach, Pełtach, Pupkowiźnie, Troszynie i Warmiaku. „Główna część zadań dotyczyła problematyki życia i działalności Melchiora Wańkowicza, z uwagi na to, że rok 2024 został ogłoszony przez Sejm RP jako Rok Melchiora Wańkowicza.” Ponadto zadania konkursowe sprawdzały wiedzę uczniów z gramatyki, ortografii oraz umiejętność redagowania pisemnych form użytkowych – pozdrowień i zaproszeń.

W kategorii klas IV – VI Aniela Matyja, uczennica klasy 6a, zajęła I  miejsce. Natomiast Wiktoria Załęgowska, uczennica klasy 6b, otrzymała wyróżnienie. W trakcie prac komisji konkursowej uczniowie  wysłuchali nagrania prelekcji Barbary Riss pt. „Wańkowicz wciąż krzepi”.  (red. M.Hrycyna)

źródło: Zespół Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce