Home » Luty 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

Luty 2023 r. z Laboratoriami Przyszłości

W lutym, z powodu ferii tylko przez 10 dni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, ale staraliśmy się  pracować intensywnie i realizować różne ciekawe pomysły.

Podczas zajęć logopedycznych wykorzystywany był rejestrator audio. Służył do ćwiczenia mowy dialogowej, rozwijania umiejętności zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. Uczniowie przeprowadzali wywiady ze swoimi kolegami, poznawali ich zainteresowania. Przy okazji bawili się doskonale.

Podczas zajęć rozwijających kreatywność i umiejętności techniczne swoją przygodę z lutowaniem kontynuują uczniowie z klas 5a, 6a i 7a.  Coraz lepiej radzą sobie z techniką lutowania, a efekty ich pracy już niedługo będzie można zobaczyć.

10 lutego był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia odbył się bal karnawałowy. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawili się uczniowie z klas młodszych,  przebrani za postacie z różnych bajek i filmów. Ich zabawy i tańce zostały udokumentowane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach wsparcia Laboratoriów Przyszłości. Podczas integracyjnego spotkania karnawałowego wszystkich oddziałów dla uczniów ze spektrum autyzmu wykorzystano zakupione  talerze, a uczniowie 6a na klasowy poczęstunek przygotowali podczas lekcji techniki ciasto „krówkę bez pieczenia”, wykorzystując mikser. Smakowało wyśmienicie!

Przez cały czas trwania balu karnawałowego czynne było  studio fotograficzne. Nasi uczniowie już wcześniej poznali tajniki fotografowania, a teraz przygotowali profesjonalny sprzęt oświetleniowy (lampy pierścieniowe oraz lampy światła ciągłego), statyw, aparat fotograficzny i przystąpili do działania. Odbyły się klasowe i koleżeńskie sesje fotograficzne  z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Wszyscy bawili się rewelacyjnie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koordynator: E. Sulej