Home » Aktualności » Spotkanie z pisarką p. JOANNĄ OLECH

Spotkanie z pisarką p. JOANNĄ OLECH

We wtorek, 11 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Literatura to nie bzdura”, w którym przez cały rok szkolny 2023/2024 brali udział uczniowie klasy III a, a którego inicjatorem był zaprzyjaźniony z naszą szkołą ośrodek kultury Cooltownia oraz Biblioteka Osiedlowa nr 6 w Ostrołęce. Na spotkanie zaproszone zostały dzieci z klasy I a i II a. Jednak specjalnym i wyjątkowym gościem spotkania była pisarka oraz ilustratorka książek dla dzieci, autorka m. in. książki pt. „Dynastia Miziołków”, pani Joanna Olech. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści pani Joanny, brały udział w quizach i zagadkach przygotowanych przez nią oraz zadawały ciekawe pytania, aby dowiedzieć się jak najwięcej o tym JAK TO JEST BYĆ PISARKĄ? Trzecioklasiści, podczas projektu, ułożyli oraz nagrali stworzony przez siebie wiersz a także napisali swoje opowiadania, które zostały zebrane w książkę, a następnie podarowane zaproszonemu gościowi. To było wspaniałe przeżycie i ogromne doświadczenie dla młodych czytelników!

Red. B. Kobylińska