Home » Aktualności » „Dzień bez plecaka”

„Dzień bez plecaka”

Dzisiejszy dzień 21 marca 2022 r. był w naszej szkole dniem bez plecaka. Na czym to polega? Chodzi o to, żeby zamiast standardowego szkolnego, niewyróżniającego się plecaka, przynieść swoje rzeczy tj. książki, zeszyty, kanapki, napoje, kosmetyki, gadżety, maskotki, zabawki… słowem, wszystko to co jest zwykłemu uczniowi niezbędne w szkole, w jakimś oryginalnym opakowaniu. Słowo opakowanie jest tu jednak dość szeroko rozumiane bo jak widać na zdjęciach, pomysły młodzieży nie mieszczą się w kategoriach zwykłej ludzkiej kreatywności. Z ciekawszych należy wymienić kosiarkę do trawy, lodówkę turystyczną, wiaderka po farbie, futerały po elektronarzędziach, skrzynki narzędziowe czy kosze na śmieci. Były też kaski motocyklowe, wiaderka i wszelkiego rodzaju koszyki , walizki i torby podróżne, zwykłe kartonowe pudełka, wazony na kwiaty, skrzynki po… nieważne, kosze i worki na śmieci itd. Ktoś zapyta: po co to wszystko? No jak to po co? Żeby się pośmiać, śmiech to zdrowie, uczeń zdrowy to uczeń, który przeważnie przychodzi do szkoły, jak przyjdzie to jest szansa, że czegoś się przy okazji nauczy, jak się nauczy to będzie mądrzejszy, a przecież o to nam tu wszystkim chodzi. Zadowolenie, poczucie humoru i uśmiech uczniów był widokiem dla nas wszystkich bardzo cennym. Akcja pobudzająca kreatywność i zapewniająca dobrą zabawę cieszy się dużą popularnością w placówkach w całym kraju.

Najciekawsze i nagrodzone:
Marta Lenkiewicz – podręczniki w kosiarce
Igor Gąska Va- zapakował się w lodówce
Jakub Szeraszewski Ia – sam wykonał pudełko na książki
Kacper Sztejna II a – podręczniki zapakował do skrzynki na narzędzia
Milana Bondarowska VIa- książki włożyła do kosza na śmieci
Oskar Mielnicki III a – w wiaderku z mopem
Anielka Matyja IIIa – w poszewkę na poduszkę
Kornelia Ejdys IVa – w kasku motocyklowym.
Nikola Mikulski VIIa – w masce wilka
Alex Piotrowski VI a – obwiązał podręczniki paskiem