Home » Aktualności » Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

7 czerwca 2024 roku na szkolnym „placu czerwonym” odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, który został poprzedzony egzaminem teoretycznym we wcześniejszym terminie. Za przeprowadzenie egzaminu odpowiedzialni byli funkcjonariusz Straży Miejskiej Ostrołęki p. Konrad Baranowski oraz p. Krzysztof Budny – nauczyciel techniki. Egzamin rozpoczął się o godzinie 8:45. Na wstępie pan funkcjonariusz przeprowadził krótką odprawę, podczas której przypomniał zasady egzaminu oraz omówił najważniejsze przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów. Egzamin polegał na sprawdzeniu umiejętności praktycznych kandydatów: przejazd po wyznaczonej trasie – uczestnicy mieli za zadanie przejechać trasę slalomu, musieli wykazać się manewrami na placu, hamowaniem w wyznaczonym miejscu, sygnalizowaniem skrętu. Wszyscy uczniowie klasy IV którzy przystąpili do sprawdzianu zdali egzamin praktyczny, uzyskując tym samym uprawnienia do poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Wszystkim, którzy zdali egzamin na kartę rowerową gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach Laboratoria Przyszłości #laboratoriaprzyszlosci

red. K. Budny