Home » Aktualności » Z wizytą na Wiejskiej

Z wizytą na Wiejskiej

Na zaproszenie posłanki na Sejm RP X kadencji, pani Żanety Cwaliny-Śliwowskiej, w dniu 21 maja uczniowie klas 6-8 wraz z opiekunami, udali się do Sejmu. Dla uczniów wizyta w Sejmie to nie tylko praktyczna lekcja teorii, ale także doświadczenie, które pomoże im zrozumieć rolę, jaką odgrywają instytucje demokratyczne w życiu publicznym. Podczas wizyty uczniowie spotkali i mieli okazję zadać pytania posłance na Sejm X kadencji, pani Żanecie Cwalinie-Śliwowskiej oraz posłowi panu Marcinowi Józefaciukowi. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wystawę fotograficzną „Nieswoiste zapalenie jelit. Oblicza”, poświęconej osobom z NZJ, której inicjatorką była m.in. pani poseł Żaneta Cwalina-Śliwowska. Na zakończenie pani poseł zaprosiła nas na obiad do restauracji poselskiej.

Red. Aneta Pogorzelska