Home » Aktualności » Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W dniu 27.10.2023 r. nasza szkoła włączyła się do IV międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest m.in. propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu. Tego dnia chętni uczniowie przyszli do szkoły w stroju „mola książkowego”. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przeprowadzili wywiady ze swoimi koleżankami i kolegami na temat czytania książek.
Do udokumentowania przebiegu akcji wykorzystano sprzęt z Laboratoriów Przyszłości: aparat i dyktafon. Wywiady z Kubą z VIIa, Alanem i Bartkiem z IVa, Jakubem z VIa, Antosią z Ia oraz Marcysią z Ia  przeprowadziła Zuzanna Zabielska z klasy VIIa.
red. Aneta Pogorzelska
Skip to content