Home » Aktualności » DZIAŁANIA W RAMACH UDZIAŁU NASZEJ SZKOŁY W XII EDYCJI PROGRAMU „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

W związku z udziałem naszej szkoły w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” został ogłoszony konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie ułożyć krzyżówkę, rebus lub krzyżówkę z hasłem „Chroń swoje dane osobowe”. Oceniana była kreatywność oraz estetyka wykonania pracy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce:

– Patryk Głowacki kl.  I a

– Huber Mizerek kl. III b

– Bartosz Cekała kl. III c

II miejsce:

– Błażej Kupis kl. VI a

– Oliwia Ejzemberg kl. VI b

– Lena Prusińska kl. V a

III miejsce:

– Maciej Duszak kl. VI  c

– Wiktor Lenkiewicz kl. VII c

GRATULUJEMY !

Konkurs poprzedziły różnego rodzaju działania nauczycieli aby przybliżyć uczniom zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego  korzystania z internetu. Na godzinach wychowawczych przeprowadzono lekcje dotyczące: „ Ochrony danych osobowych”. Oglądano filmy edukacyjne m.in. nt: „ Jak bezpiecznie zwiedzać cyberświat?”. Zapoznano uczniów z prezentacjami multimedialnymi, przypomniano przepisy dotyczące ochrony swoich danych. Wykonano gazetki szkolne nt: „Jak bezpiecznie korzystać z internetu”, które zawierały podstawowe informacje na temat jak być bezpiecznym w sieci. Przeprowadzono w klasach, świetlicy oraz na zajęciach specjalistycznych lekcje warsztatowe m.in. rozwiązywano łamigłówki, rebusy, krzyżówki. Uczniom zostały przybliżone pojęcia tj. kradzież tożsamości, netykieta, phishing.

red. G. Grouz