Home » Aktualności » Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Europejskiego Tygodnia Autyzmu w SP nr 4 – “Zauważ! Wspieraj! Pomóż!”

W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami i Europejskiego Tygodnia Autyzmu przeprowadzono szereg różnorodnych działań integrujących i uświadamiających szkolną społeczność pod hasłem “Zauważ! Wspieraj! Pomóż!”. Podejmowane działania dotyczyły uczniów jak i rodziców.

W świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone pogadanki w oparciu o prezentację o osobach z różnymi niepełnosprawnościami.  Podczas godzin wychowawczych uczniowie oglądali filmy edukacyjne dotyczące różnych niepełnosprawności, oraz prezentację o znanych osobach z niepełnosprawnościami.
Uczniowie z klas ogólnodostępnych czytali uczniom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu baśń “ O Rybaku i złotej rybce” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.
Na uczniów klas I – III czekał sensoryczny tor przeszkód. Podczas wykonywania różnych ćwiczeń uczniowie rozwijali nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale także stymulowali swoje zmysły.

Uczniowie zostali też zachęceni do wykonania prac plastycznych w ramach Ogólnopolskiego Projektu “Mój SPE-cjalny bohater”.
Rodzicom zostało udostępnione zdjęcie szkolnej gazetki nt. savoir – vivre wobec osób z niepełnosprawnościami, otrzymali również prezentację o znanych osobach, które mimo pewnych deficytów osiągają sukcesy.

red. E. Mierzejewska, E. Sulej