Home » Aktualności » Podsumowanie projektu „Z kulturą mi do twarzy”

Podsumowanie projektu „Z kulturą mi do twarzy”

Uczniowie naszej szkoły, głównie oddziałów dla uczniów ze spektrum autyzmu, od października do maja realizowali zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Z kulturą mi do twarzy”. W projekcie wzięło udział 39 uczniów pod kierunkiem 10 nauczycieli. Poszczególne zadania były posegregowane w trzy tematyczne moduły. W sumie uczniowie zrealizowali 23 zadania. Wszystkie zadania były realizowane z ogromnym zaangażowaniem uczniów, nauczycieli, a niektóre wymagały też i pomocy ze strony rodziców.
Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz piąty kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
Efekty rozwojowej zabawy można było na bieżąco oglądać na FB oddziałów. Wśród zrealizowanych zadań warto wymienić : “Sztuka łączy wszystkich” – wykonanie 120 kartek ze świątecznymi życzeniami dla mieszkańców ostrołęckich DPS, “Warto pomagać” – zbiórka produktów dla noclegowni dla osób bezdomnych, “Przy rodzinnym stole”, “ Zaświecić na niebiesko”, “Tajemnice teatru”, “Pejzaże Polski”, “W Galerii Sztuki”, ”Piękno tradycji” – poznanie wielkanocnych tradycji na Kurpiach, “Moje miasto – moja duma”.
Na zakończenie projektu szkoła dostała certyfikat, a każdy uczeń otrzymał dyplom.