Home » Aktualności » Odłóż smartfon i żyj!

Odłóż smartfon i żyj!

1 września Miasto Ostrołęka zainicjowało akcję „Odłóż smartfon i żyj”, której celem jest dotarcie do świadomości nie tylko dzieci, młodzieży ale również dorosłych, że „korzystanie ze smartfona i przechodzenie przez przejście dla pieszych to złe połączenie”.

W akcji na terenie miasta wzięli udział uczniowie wszystkich ostrołęckich podstawówek. Dzieci i młodzież oznaczyli w sumie 140  przejść. Do akcji przyłączyli się włodarze miasta, przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej.

Zadaniem uczniów naszej szkoły było oznaczenie przejść dla pieszych w Wojciechowicach, na Placu Bema i wzdłuż ulicy J. Piłsudskiego. Uczniom klasy II pomagali w pracy prezydent Ostrołęki p. Łukasz Kulik, wiceprezydent p. Anna Gocłowska oraz dyrektor szkoły p. Dariusz Bastek. Uczniów na terenie Wojciechowic aktywnie wsparli: przewodnicząca Rady Osiedla Wojciechowice p. Magdalena Mielnicka oraz  rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Edytą Załęską. Było nam bardzo miło, gdy nasze działania wsparł nie tylko dobrym słowem, ale i czynem  pracownik Cooltowni i wielki przyjaciel naszej szkoły                          p. Staszek Orłowski.

Koordynatorami akcji na terenie miasta są: p. Dariusz Bastek, dyrektor naszej szkoły, który zaprojektował napis i przygotował szablony wykorzystane do malowania hasła, a także Wydział Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki z wiceprezydent p. Anną Gocłowską na czele.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu tak wielu osób w naszym mieście będzie bezpieczniej.

Dodatkowe informacje nt. akcji (zdjęcia):

www.ostroleka.pl/aktualnosci/a/odloz_smartfon_i_zyj

« 1 z 2 »