Home » Aktualności » Witajcie w świetlicy szkolnej!

Witajcie w świetlicy szkolnej!

Dzisiaj proponujemy zabawę ruchową „Pająk”
W zabawie mogą uczestniczyć 2 i więcej osób.
Do zabawy będą potrzebne:
• Długa włóczka lub sznurek
• Kolorowe klocki lub kredki
• Krzesło, bądź inne dostępne sprzęty
• Reklamówka
Kiedy wszystko już zgromadzimy możemy przejść dalej. Po pokoju rozstawiamy w różnych miejscach krzesła, a pomiędzy nimi rozwijamy włóczkę, tworząc sieć pająka. Wysypujemy na podłogę pod siecią kolorowe klocki. Wybieramy jedną osobę (brata, siostrę, rodzica), która będzie wydawała polecenia np. na jej sygnał START dzieci zmieniają się w małe „pajączki” i chodzą (unosząc wysoko nogi) pomiędzy nitkami sieci tak, aby jej nie dotknąć i nie dotknąć klocków. Na sygnał np. NIEBIESKI – „pajączki” zbierają klocki w kolorze niebieskim i zanoszą je do reklamówki.
Dziecko, które dotknęło sieci odpada z zabawy.
Zabawę można modyfikować, np: przechodzenie przez sieć na czas, zbieranie klocków pod siecią na czas, czołganie pod siecią.
Jeśli Wy macie inne pomysły na wykorzystanie sieci pająka, prosimy powiadomić nas o tym.
Życzymy udanej zabawy!
 Przedstawiamy jeszcze jedną Zabawę ze sznurkiem.
Przygotujcie sznurek długości minimum 1,5m. Możecie sobie wyobrazić, że jest to most, wąż lub cyrkowa lina. Sznurek leży na podłodze – tworzycie z niego dowolny kształt. Zadań może być wiele np.:
• spacer po sznurku uważając, by z niego nie „spaść”
• przeskakiwanie przez sznurek raz na jedną, raz na drugą stronę
• przejście po sznurku stopa za stopą, tyłem, bokiem
• układanie ze sznurka różnych figur, wzorów, liter
Powodzenia!