Home » Aktualności » Witajcie w szkolnej świetlicy!

Witajcie w szkolnej świetlicy!

Mam dzisiaj dla Was  propozycję gry, która rozwija zręczność i refleks. Myślę, że spodoba się wam ta prosta ale jakże emocjonująca rozgrywka z bliskimi.

Przygotowanie do gry

Zaproście do zabawy brata, siostrę, mamę i tatę. W grze może wziąć udział od 2 do kilku osób. Przygotujcie 5 kostek do gry lub 5 małych kamyczków. Potrzebna również jest kartka do zapisywania wyników.

Przebieg gry

Każdy uczestnik podrzuca trzymane w ręku 5 kostek i próbuje je złapać wierzchem dłoni. Ilość kostek złapanych i utrzymanych jest ilością zdobytych punktów, które zapisujemy graczowi. Następnym etapem jest rozrzucenie kostek na stole. Bierzemy jedną w dłoń i podrzucamy. W czasie, zanim ją złapiemy trzeba chwycić ze stołu jedną kość. Następnie trzymając dwie w jednej ręce podrzucamy jedną z nich i próbujemy zebrać następną. Trzymając już w garści trzy powtórzcie podrzut i zbierzcie kolejną. Z ostatnią zróbcie to samo. Kostka podrzucana nie może upaść na stół! Każda złapana to 2 punkty, a za nie złapaną odejmujecie 1 punkt. Wygrywa gracz, który zdobędzie największą ilość punków.

Miłej zabawy!

Wymyślcie nazwę dla tej gry i wyślijcie na mój adres – elakulesza@interia.pl