Home » Aktualności » Witajcie w szkolnej świetlicy!

Witajcie w szkolnej świetlicy!

Kochani,

w związku ze zbliżającą się Wielkanocą, proponuję Wam dziś zabawę, która choć na chwilę pozwoli poczuć świąteczny klimat.

Jest to zabawa plastyczna z elementami gry. Mianowicie chcę, abyście poświęcili odrobinę czasu na przygotowanie pierwszej pisanki. Potrzebne Wam będą: kostka do gry, kilka kartek z bloku rysunkowego, dowolne kredki, mazaki bądź jeszcze inne wybrane przez siebie ozdoby. Do współpracy zapraszamy oczywiście możliwie jak najwięcej osób(rodzice, rodzeństwo).

Najpierw należy stworzyć planszę inspiracji, różnorodnych wzorów(nie mogą się powtarzać); przykładowy egzemplarz prezentuje się na zdjęciu poniżej. Następnie rysujemy kontur pisanki na kartce, po czym przystępujemy do rzutów kostką. Ilość kropek uzyskanych z rzutu kostką, podpowie nam , jaki wzór mamy w danej chwili narysować. W ten właśnie sposób, etapami powstaje udekorowana pisanka. Dodatkową możliwością jest tworzenie jej na czas(kto pierwszy).

Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia własnych, kreatywnych planszy wzorów oraz kompletnie ozdobionych pisanek.