Home » Aktualności » Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

„W dniach 17 – 19 maja uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę szkolną. Celem podróży był Hel i Trójmiasto. Pierwszego dnia byliśmy w Katedrze Oliwskiej na koncercie i w oliwskich ogrodach. Następnie pojechaliśmy do Gdańska, gdzie w towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy to urokliwe miasto. Widzieliśmy Neptuna, Długi Targ z dworem Artusa oraz Kościół Mariacki. Większość uczniów weszła po 409 schodach na wieżę widokową. Po obiadokolacji udaliśmy się nad morze. Drugiego dnia wybraliśmy się do Jastarni do Muzeum Rybołówstwa. Następnie zwiedziliśmy Hel. Byliśmy w Fokarium, gdzie mogliśmy obserwować karmienie fok. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, gdzie zabawom nie było końca. Dzień zakończyliśmy dyskoteką. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Akwarium Gdyńskiego. Oglądaliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów z różnych zakątków świata.  Następnie odjechaliśmy do Malborka, tam zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki. Po obiedzie ruszyliśmy w  drogę powrotną do Ostrołęki. Wycieczka bardzo nam się podobała. Dostarczyła nam wielu wrażeń.”

M. Niewiarowska, N. Jabłońska VI a

« 1 z 2 »